Dual SIM w iPhone?

Przemysław Kocięcki
Dual SIM w iPhone?

Operator China Mobile za pośrednictwem swojego profilu w serwisie społecznościowym zasugerował za pomocą wymownej grafiki, że niedługo na rynku może pojawić się iPhone z obsługą dwóch kart SIM. Grafika przedstawia soczyste, czerwone jabłko z wsadzonymi w nie dwiema kartami SIM, a całość opatrzona jest tekstami podkreślającymi zalety dual SIM. Przedsiębiorstwo China Telecom również podało informację, pozwalającą wydedukować przełom w produktach Apple.

Na rynku mobilnym dual SIM nie jest niczym nowym i jest obecny w telefonach z Androidem od dobrych kilku lat, ale fanom marki Apple nie było jeszcze dane cieszyć się smartfonem z taką funkcjonalnością. Wygląda na to, że Apple przynajmniej częściowo słucha swoich klientów. Jest to na pewno miły gest po decyzji o wycofaniu ze swoich urządzeń gniazdek audio typu minijack.

Dual SIM zapewnia wygodę i komfort użytkowania osobom korzystającym z więcej niż jednego numeru telefonu - np. służbowego i prywatnego, lub z numeru służącego do rozmów i numeru służącego do korzystania z internetu. Dzięki dual SIM takie osoby nie muszą już nosić ze sobą dwóch telefonów - wystarczy jeden z dwiema kartami. Zależnie od trybu dual SIM wprowadzonego w smartfonie, jedna karta może wyłączać się podczas prowadzenia rozmowy z drugiego numeru (najczęściej spotykany wariant), lub obydwie karty mogą być aktywne jednocześnie, nawet podczas rozmowy (dzięki dwóm antenom GSM).

Szczegóły odnośnie tych rewelacji poznamy prawdopodobnie 12 września, na kiedy to Apple zaplanowało konferencję, na której firma ma przedstawić 3 nowe urządzenia. Jeśli wierzyć plotkom, mają to być iPhone XC, XS i XS Plus - co najmniej jeden z tych smartfonów ma umożliwiać obsługę dwóch kart SIM.

Blog Comments powered by Disqus.