Galaxy Note 9 - zbliża się premiera

Przemysław Kocięcki
Galaxy Note 9 - zbliża się premiera

Już za 2 dni, 9. sierpnia Samsung oficjalnie zaprezentuje swojego najnowszego smartfona - Galaxy Note 9. Nie należy się jednak spodziewać, by firma mogła czymś jeszcze zaskoczyć - dzięki licznym przeciekom na przestrzeni ostatnich miesięcy, wiemy już chyba wszystko o nowym urządzeniu Samsunga.

Czego możemy się spodziewać po Galaxy Note 9?

Choć informacje nie są jeszcze oficjalne, znamy mnóstwo szczegółów odnośnie nowego flagowca Samsunga. Galaxy Note 9 ma posiadać przynajmniej 3 warianty - o pojemności 128, 256 i aż 512 GB. W połączeniu z kartą SD, możemy więc w najmocniejszym wariancie uzyskać aż 1 TB miejsca. Smartfon ma mieć minimalnie większy wyświetlacz od swojego poprzednika, jednocześnie zachowując wymiary Note 8. Będzie przy tym minimalnie cięższy.

Tradycyjnie w Galaxy Note znajdziemy nowy rysik S Pen, o którym mówi się, że może posiadać nowe funkcjonalności niezwiązane z samym pisaniem - mógłby przykładowo zdalnie odblokowywać telefon, lub służyć do kontrolowania aplikacji. Wszystko to za sprawą umieszczenia w rysiku modułu Bluetooth.

Według niektórych źródeł jest też pewna - choć niewielka - szansa na pojawienie się skanera linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem.

Na jednym z filmów prezentowanych przez Samsunga widzimy obietnicę wydłużenia pracy baterii - być może chodzi po prostu o instalację baterii o pojemności aż 4000 mAh, choć nie jest wcale wykluczone, że w telefonie mógłby pojawić się jakiś awaryjny akumulator. Na wyjaśnienia poczekamy do czwartku.

Poczekać musimy też na szczegóły związane z aparatem, o którym wiemy jedynie, że ma być podwójny.

Telefon do sprzedaży ma trafić 24. sierpnia, a jego cena ma wynosić co najmniej 935 GBP (ok. 4500 PLN) w przypadku najtańszego wariantu.

Zdjęcie: androidauthority.com

Blog Comments powered by Disqus.