Konferencja Apple 2018 - nowe smartfony, zegarki i Mojave

Przemysław Kocięcki
Konferencja Apple 2018 - nowe smartfony, zegarki i Mojave

Zakończyła się konferencja Apple w Cupertino. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania dyrektor firmy, Tim Cook oraz jego współpracownicy, prezentowali nowości Apple, które w najbliższym czasie znajdziemy na sklepowych półkach.

Apple Watch serii 4

Apple Watch serii 4

Pierwszą rzeczą przedstawioną na konferencji był zegarek Apple Watch, który w sprzedaży ma pojawić się 17 września. Smartwatche Apple cieszą się największą popularnością na świecie i firma chce, by tak pozostało. W tym celu czwarta seria zegarków Apple została wyposażona w szereg nowych funkcji - między innymi skaner EKG, czy wykrywanie upadku. Zegarki zasilane są dwurdzeniowym procesorem S4 i posiadają dwa warianty rozmiarowe. Osoby ze słabszym wzrokiem ucieszy fakt, że zegarki serii 4 posiadają znacznie większy wyświetlacz.

iPhone XS, XS Max i XR

Głównym punktem programu były oczywiście nowe iPhone'y - iPhone XS, XS Max i tańszy XR. Tak jak sugerowały wieści płynące z Chin, smartfony Apple wreszcie dostały obsługę dual SIM (tryb stand-by). Niestety, telefony z dwoma fizycznymi gniazami na kartę SIM będą sprzedawane jedynie w Chinach. Reszta świata będzie musiała zadowolić się miksem karty fizycznej z eSIM.

iPhone XS i XS Max

Nowe smartfony Apple to pierwsze telefony korzystające z chipu wykonanego w litografii 7nm - A12 Bionic. Ponadto, telefony są pyło- i wodoszczelne (standard IP68 dla XS i XS Max, IP67 dla XR). Niestety, urządzenia mają swoje wady - firmie nie udało się uniknąć irytujących wycięć w wyświetlaczach. To cena za praktycznie bezramkowe ekrany.

Konsekwencją wprowadzenia nowych smartfonów jest wycofanie ze sprzedaży urządzeń iPhone X, iPhone SE i iPhone 6S. Wymienione modele znikają z rynku po zaledwie roku od premiery.

macOS Mojave

Nie zabrakło też kilku słów o nowej wersji systemu macOS o nazwie Mojave, który dostanie ciemny motyw i zapewni więcej opcji porządkowania plików, a także pozwoli na blokowanie śledzenia aktywności użytkownika w sieci przez ciasteczka z portali społecznościowych. Aktualizacja będzie gotowa do pobrania 24 września.

Zdjęcia: apple.com

Blog Comments powered by Disqus.