Koniec napraw PlayStation 2

Przemysław Kocięcki
Koniec napraw PlayStation 2

Sony wstrzymuje serwisowanie jednej z najlepiej sprzędających się konsol wszechczasów. Oficjalne wsparcie PlayStation 2 trwało aż 18 lat, co w porównaniu do współczesnych ofert producentów jest naprawdę imponującym wynikiem.

PlayStation 2 to druga wersja kultowej konsoli do gier, która podbiła rynek światowy i cieszyła się popularnością także w Polsce. Wydana w 2000 roku, w sklepach dostępna była do 2012, w którym zaprzestano dalszej produkcji. Mimo wycofania PS2 ze sklepowych półek, Sony zapewniało oficjalny serwis uszkodzonych urządzeń jeszcze przez kilka kolejnych lat. Nadszedł jednak czas definitywnego zerwania firmy z przeszłością. Po 18 latach Sony wstrzymuje serwisowanie kultowych konsol w Japonii - ostatnim miejscu, gdzie prowadzono jeszcze naprawy. W porównaniu do okresu wsparcia oferowanego przez współczesnych producentów, który często nie przekracza 5 lat, wynik Sony jest godny podziwu i pokazuje, jak bardzo firma szanuje swoich klientów.

W piątek minął ostatni dzień wypełniania formularzy on-line celem zgłoszenia chęci naprawy konsoli PlayStation 2. Japończycy zainteresowani dokonaniem ostatnich napraw swoich urządzeń mają czas do 7 września na dostarczenie konsoli i wszelkich uszkodzonych peryferiów do oficjalnego punktu serwisowego - konsole, które trafią do firmy po tej dacie nie zostaną naprawione, a użytkownicy będą musieli szukać wsparcia w nieoficjalnych punktach napraw.

Wielu graczy wciąż posiada sprawny model konsoli w swoim domu - tacy szczęśliwcy mogą w każdej chwili odbyć sentymentalną podróż w przeszłość i zagrać w jedną z legendarnych gier, by przypomnieć sobie stare, dobre czasy - Tony Hawk's Pro Skater 3, Tekken 4, czy Gran Turismo 3.

Blog Comments powered by Disqus.