Lenovo Z5 Pro - bezramkowy smartfon z wysuwanym aparatem

Przemysław Kocięcki
Lenovo Z5 Pro - bezramkowy smartfon z wysuwanym aparatem

W świecie mobilnym utrzymuje się trend polegający na maksymalnym odchudzeniu ramek wyświetlaczy, dzięki czemu większa część ekranu może zostać wykorzystana do wyświetlania obrazu. Wadą większości rozwiązań jest konieczność umieszczenia irytujących wcięć w ekranie, pozwalających na instalację przedniej kamery czy głośnika. Na szczęście kilku producentów znalazło sposób na eliminację wcięć, jednocześnie nie rezygnująć z ultracienkich ramek.

Rozsuwane telefony kojarzą się raczej ze starszymi modelami urządzeń posiadającymi fizyczną klawiaturę. Niektórzy producenci wpadli na pomysł zastosowania wypróbowanego już mechanizmu także w nowszych smartfonach w nieco innym kontekście. Cechą wspólną Xiaomi Mi Mix 3, Honor Magic 2, a teraz także i Lenovo Z5 Pro, jest przedni aparat, który nie jest częścią wyświetlacza - jest wysuwany. Dzięki takiemu rozwiązaniu uniknięto konieczności instalacji wcięcia w wyświetlaczu, zachowując bezramkowy design wykorzystujący aż 95% powierzchni smartfona.

Lenovo Z5 Pro

Co wyróżnia Lenovo Z5 Pro na tle konkurencji to jego cena - w przeliczeniu na naszą walutę to zaledwie 1100 złotych, co stanowi połowę ceny Mi Mix 3 i Honor Magic 2. Z5 Pro to telefon ze średniej półki, dlatego nie można oczekiwać rewelacji w kwestii wydajności - na pokładzie znajduje się zaledwie Snapdragon 710 i 6 GB pamięci RAM. Ciekawostką jest natomiast ilość aparatów, bo tych Z5 Pro ma aż 4 - dwa tylne i dwa przednie, wyposażone w funkcję rozpoznawania twarzy.

Telefon z racji braku bezramkowej i "bezwcięciowej" konkurencji w tym przedziale cenowym bez wątpienia znajdzie swoich fanów. Z5 Pro będzie sprzedawany jedynie w Chinach, ale niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości trafi również na nasz rynek.

Zdjęcia: ifeng Tech @ YouTube

Blog Comments powered by Disqus.