LG V40 ThinQ - 5 aparatów w smartfonie

Przemysław Kocięcki
LG V40 ThinQ - 5 aparatów w smartfonie

Koreański producent umieścił na swoim kanale YouTube kolejny teaser zapowiadający nadejście nowego smartfona. Prezentacja flagowca LG V40 ThinQ powinna mieć miejsce w przyszłym tygodniu. Telefon na tle konkurencji wyróżnia zestaw aż pięciu aparatów - 2 przednich i 3 tylnych. LG V40 ThinQ nie jest jedynym telefonem z 3 tylnymi kamerami - dokładnie taki sam zestaw można znaleźć chociażby w Huawei L20 Pro. Podobnie 2 aparaty frontowe nie należą już dziś do rzadkości. Próżno jednak szukać telefonu, który w sumie posiadałby aż 5 aparatów, a właśnie tyle zainstalowano ich w nowym flagowcu LG.

Smartfon LG V40 ThinQ

Jeszcze do niedawna producenci prześcigali się w oferowaniu jak największej ilości megapikseli w swoich aparatach. Dziś to nie wystarcza - rozdzielczość matrycy wcale nie musi iść w parze z lepszą jakością zdjęć. Współcześnie właściwie standardem jest umieszczenie w telefonie przynajmniej jednego aparatu z przodu i jednego z tyłu. Coraz częściej spotyka się telefony z dwoma apratami z tyłu i przodu, a do końca przyszłego roku standardem mogą być telefony z przynajmniej kilkoma tylnymi apratami - kilka miesięcy temu do sieci wyciekły zdjęcia nowej Nokii posiadającej z tyłu 5 aparatów, a niedawno do wiadomości publicznej trafiła informacja, że nowy telefon marki Light ma takich aparatów posiadać aż 9.

Ale właściwie po co w telefonie tyle aparatów? Odpowiedź jest prosta - technologia rzeczywistości rozszerzonej (AR). Większa ilość aparatów pozwala nie tylko na wykonywanie zdjęć o znacznie lepszej jakości dzięki wzajemnej korekcji obrazów, ale i na dokładniejsze mapowanie obserwowanego otoczenia. Większa ilość kamer umożliwi bardziej precyzyjną ocenę odległości poszczególnych obiektów od obiektywu, a dzięki temu pozwoli na bardziej realistyczne umieszczanie wirtualnych obiektów w prawdziwym świecie.

Zdjęcie: Evan Blass (evleaks) @ Twitter

Blog Comments powered by Disqus.