Mantis Q - nowoczesny dron konsumencki

Przemysław Kocięcki
Mantis Q - nowoczesny dron konsumencki

Drony mogą być zarówno źródłem rozrywki, jak i pomysłem na prowadzenie dochodowego biznesu. Dziś do tworzenia zapierających dech w piersiach ujęć z powietrza nie trzeba angażować dziesiątek ludzi, ani wynajmować helikoptera - wystarczy dobry dron. Powstają firmy, które specjalizują się w uwiecznianiu obrazu z perspektywy lotu ptaka za pomocą drona, ale jeśli ktoś ma taki kaprys, może w tym celu kupić własny sprzęt.

Amerykańska firma Yuneec zajmująca się produkcją wszelkiej maści dronów i robotów latających, tydzień temu poszerzyła swoją ofertę o drona Mantis Q. To nowoczesne urządzenie dla wymagających użytkowników - na pokładzie drona znaleźć można między innymi kamerę nagrywającą w rozdzielczości 4K, a także system rozpoznawania twarzy. Urządzenie można kontrolować za pomocą komend głosowych. Dron jest składany, dzięki czemu mimo stosunkowo dużych rozmiarów, zajmuje w plecaku znacznie mniej miejsca niż konkurencyjne produkty. Jednocześnie jego waga nie przekracza pół kilograma.

Mantis Q korzysta z technologii IPS (ang. indoor positioning system), dzięki czemu sprawnie porusza się nie tylko na świeżym powietrzu, ale i w budynkach. W tworzeniu wyjątkowych materiałów wideo i zdjęć pomaga dronowi system elektronicznej stabilizacji obrazu, a także funkcja śledzenia - dron może podążać za użytkownikiem, co szczególnie może przydać się fanom sportów ekstremalnych. Wystarczy wypuścić drona i można ruszać na przełajową trasę rowerową. Wycieczka nie będzie jednak zbyt długa - bateria drona pozwala na maksymalnie 33 minuty nieprzerwanego lotu.

Cena drona w dniu premiery to 500 dolarów (ok. 2000 złotych).

Blog Comments powered by Disqus.