Najcieńszy notebook Lenovo - ThinkPad P1

Przemysław Kocięcki
Najcieńszy notebook Lenovo - ThinkPad P1

Laptopy z natury są urządzeniami mobilnymi i nie przysparzają trudności przy ich przenoszeniu, czy przy podróżowaniu z nimi. Lenovo stwierdziło jednak, że biznes potrzebuje nowego sprzętu, który będzie lżejszy i cieńszy niż wszystko, co do tej pory wyprodukowała firma. W ten sposób powstał zaprezentowany dziś ThinkPad P1.

ThinkPad P1 ma grubość zaledwie 18,4 mm i waży jedynie 1,7 kg. Laptop jest więc cienki, ale tylko w kwestii budowy - pod "maską" 15-calowego sprzętu znajdziemy już nie taki cienki procesor: w najlepszych wariantach będą to Intel i7 8850H lub Intel Xeon E-2176M. Karta graficzna to maksymalnie Nvidia Quadro P2000 4GB. Ponadto w laptopie umieszczono do 64 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności maksymalnie 4TB. Za bezawaryjną pracę będzie odpowiadał dołączony do laptopa system Windows 10 64 bit (Home, Pro, lub Pro for Workstations w wersji z Xeonem). Bateria urządzenia ma wytrzymać 13 godzin nieustannej pracy.

Sprzęt może się też pochwalić szeregiem certyfikatów ISV: między innymi ArcGIS, AutoCAD, Creo, Inventor, PDMS, czy SolidWorks. Osoby zaangażowane w ochronę środowiska może też zainteresować fakt, że sprzęt posiada akredytację między innymi EPEAT oraz GREENGUARD.

Ogromna moc zamknięta w lekkiej obudowie z pewnością uczyni ThinkPada P1 notebookiem, do którego będzie wzdychała duża część osób pracujących z szeroko rozumianą grafiką komputerową, a także osób w ciągłym ruchu, wymagających od laptopa zarówno dużej mocy, jak i wysokiej mobilności.

Laptop ma kosztować 2000 dolarów.

Zdjęcie: lenovo.com

Blog Comments powered by Disqus.