Nowe flagowce Huawei - Mate 20, 20 Pro i 20 X

Przemysław Kocięcki
Nowe flagowce Huawei - Mate 20, 20 Pro i 20 X

Na zorganizowanej dziś w Londynie konferencji prowadzonej przez CEO Huawei - Richarda Yu - firma przedstawiła nową serię smartfonów. To Mate 20 w trzech wersjach - podstawowej, Pro oraz X.

Mate 20 to 6,5-calowy smartfon o nietypowym formacie obrazu 18,7:9. Posiada bardzo wydajny i energooszczędny ekran LCD o rozdzielczości 2244x1080 pikseli. Jak większość nowoczesnych smartfonów, posiada wcięcie w ekranie - jedno z najmniejszych, jakie można spotkać w tego typu urządzeniach (8,9mm szerokości). Smartfon posiada z tyłu aż 3 aparaty. Ciekawostką jest obecność systemu rozpoznawania twarzy 3D. Telefon posiada 128 GB przestrzeni dyskowej i - zależnie od wariantu - 4 lub 6 GB pamięci RAM.

Mate 20

Mate 20 Pro to ulepszona wersja Mate 20 - posiada 6,4-calowy ekran OLED i skaner linii papilarnych wbudowany w ekran. Co jednak wyróżnia urządzenie na tle konkurencyjnych modeli to przystosowanie do pracy ze sztuczną inteligencją za sprawą chipu Kirin 980. Zaprzężenie do pracy AI pozwoliło na implementację ciekawych funkcjonalności, jak chociażby monochromatyczny filtr przekształcający kolorowy obraz w odcienie szarości, przy jednoczesnym pozostawieniu w kolorze ujętych na obrazie ludzi. Telefon jest w stanie zeskanować trójwymiarowe obiekty i przekształcić je w animowane awatary. Ciekawostką jest też możliwość bezprzewodowego ładowania innych urządzeń obsługujących standard Qi energią z akumulatora Mate 20 Pro.

Mate 20 Pro

Mate 20 X jest czymś pomiędzy 20 a 20 Pro. Zdaniem Richarda Yu, ma to być bezkonkurencyjna przenośna konsola do gier. Na konferencji nie zabrakło porównania do Nintendo Switch i choć z technicznego punktu widzenia faktycznie Mate 20 X pod każdym względem wypada lepiej, to jest dwukrotnie droższy. Nie należy też zapominać, że Nintendo Switch kupuje się przede wszystkim dla tytułów ekskluzywnych, niedostępnych na innych platformach. Mate 20 X posiada 7,2-calowy ekran OLED, 6 GB RAMu, 128 GB miejsca oraz baterię 5000 mAh. Dodatkowo Huawei będzie sprzedawał zewnętrzny pad kierunkowy wpinany do urządzenia, przez co telefon faktycznie może przypominać przenośną konsolę.

Mate 20 X

Sprzedaż telefonów już ruszyła - z wyjątkiem Mate 20 X, który w sklepach pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu. Ceny smartfonów w Polsce zaczynają się od 2999 złotych w przypadku najtańszej wersji Mate 20, a kończą na 4299 złotych za Mate 20 Pro.

Zdjęcia: Amlan Talks, Huawei Smartphones @ YouTube

Blog Comments powered by Disqus.