Nowy laptop gamingowy od Alienware - M15

Przemysław Kocięcki
Nowy laptop gamingowy od Alienware - M15

Alienware to marka dobrze znana graczom - to amerykańskia firma, której właścicielem jest DELL. Jej logiem sygnowane są komputery, laptopy oraz akcesoria DELLa przeznaczone dla graczy. Rodzina produktów Alienware powiększy się niedługo o nowego członka - mowa o laptopie M15.

Alienware M15 to 15-calowy laptop gamingowy, który na tle konkurencji wyróżnia się nie tylko mocnymi podzespołami, ale i niewielką wagą - to najcieńszy i najlżejszy z dotychczas stworzonych przez DELLa laptop dla graczy. M15 w porównaniu do Alienware 13 jest o 14% cieńszy i o 20% lżejszy - waży nieco ponad 2 kilogramy i ma około 2 cm grubości. Niewielkie gabaryty urządzenia czynią je świetnym wyborem w przypadku osób, które często podróżują.

Jeśli chodzi o ekran, laptop ma posiadać 3 warianty - do wyboru dostaniemy matrycę [email protected] lub 144Hz, a pragnący lepszych wrażeń wizualnych będą mogli zdecydować się także na opcję [email protected]

DELL Alienware M15

Na pokładzie laptopa znajdziemy wydajne karty graficzne - wersję Max-Q GTX 1060 lub 1070. Są to karty zaprojektowane specjalnie z myślą o notebookach - są więc nieco słabsze od swoich pecetowych odpowiedników, ale dzięki alternatywnemu designowi nie ma problemu z ich umieszczeniem w laptopach. Jeśli chodzi o procesor, do wyboru dostaniemy cztero- lub sześciordzeniowy model Intel Core - odpowiednio i5-8300H lub i7-8750H.

Bateria laptopa ma pozwalać na 7-10 godzin zwykłej pracy i do 17 godzin działania w trybie spoczynku.

Alienware M15 ma pojawić się w sprzedaży już 25 grudnia, a jego cena ma zaczynać się od 1300 dolarów w przypadku najtańszego wariantu.

Zdjęcie: dell.com

Blog Comments powered by Disqus.