Nowy telefon Samsunga? Dobrze się składa.

Przemysław Kocięcki
Nowy telefon Samsunga? Dobrze się składa.

Samsung na początku przyszłego roku zamierza wypuścić na rynek nowy smartfon, Samsung Galaxy X. Powszechnie znane są badania firmy w zakresie rozwoju technologii związanych z wyświetlaczami i wygląda na to, że nowy model aparatu Samsunga będzie oparty o ich ostatnie, przełomowe dokonania w tej dziedzinie.

Na czym ma polegać innowacja? 7-calowy ekran nowego smartfona ma być składany. Patenty, o które wystąpiła firma pozwalają na obecną chwilę jedynie snuć domysły, jaką formę przyjmie owo składanie. Jedną z możliwości jest stworzenie telefonu z dwoma wyświetlaczami, połączonymi zawiasem - taki telefon składałby się na pół i przypominałby stare modele złożone z dwóch części: wyświetlacza i klawiatury. Kto jednak posiadał taki telefon ten wie, że zawiasy szybko ulegały uszkodzeniom i zużyciu, więc podążanie tą drogą może nie być najlepszym wyborem.

składany telefon samsunga

Innym sposobem mogłoby być stworzenie giętkiego ekranu, który pozwalałby zgiąć telefon, ale go nie złamać. Za tą opcją przemawiają badania Samsunga zarówno nad elastycznymi wyświetlaczami, jak i elastycznymi bateriami. Niejednoznaczność wynika z naszego tłumaczenia słowa "fold", które może oznaczać nie tylko "składanie", ale i "zwijanie", a wiemy jedynie, że wyświetlacz nowego Samsunga ma być "foldable".

Telefon ma kosztować co najmniej 1,5 tysiąca dolarów, ale szczegóły dotyczące urządzenia to jedynie spekulacje. Nie znamy nie tylko sposobu składania telefonu, ale i podzespołów, jakie mają być wykorzystane do produkcji. Za tę cenę możemy się jednak spodziewać co najmniej modelu z górnej półki. Smartfon z pewnością znajdzie swoje grono odbiorców wśród hobbystów - któż nie chciałby zostać posiadaczem takiego futurystycznego sprzętu?

Zdjęcia: LetsGoDigital, techradar.com

Blog Comments powered by Disqus.