Blockchain - pierwszy telefon ze wsparciem technologii

Przemysław Kocięcki
Blockchain - pierwszy telefon ze wsparciem technologii

Kryptowaluty zyskują na popularności, a osoby interesujące się technologią blockchain mają powody do zadowolenia - jedna z firm zamierza w niedługim czasie dodać do swojej oferty smartfona skierowanego właśnie do takich osób.

Jeden z producentów sprzętu elektronicznego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego społeczeństwa. Sirin Labs ze swoim telefonem Finney staje się pionierem i - być może - rozpoczyna erę urządzeń blockchain. Wspomniany telefon ma posiadać wbudowany portfel do przechowywania kryptowalut (między innymi Bitcoina czy Ethereum) i ma zapewniać niezwykle wysoki standard bezpieczeństwa. Finney ma mieć możliwość pełnienia roli węzła w sieci blockchain, ma też umożliwiać wygodne płacenie kryptowalutami. Sercem telefonu ma być system SIRIN OS zintegrowany z autorską kryptowalutą producenta, SRN, która będzie domyślną walutą w całej sieci Finney. Transakcje w sieci Finney będą wolne od prowizji. Poza telefonem Finney, Sirin Labs przedstawiło również komputer o tej samej nazwie i mający działać na podobnych zasadach, co telefon.

HTC w maju informował o planach stworzenia podobnego telefonu - Exodus. Jak się jednak później okazało, Exodus nie będzie wspierał blockchaina natywnie, dostanie jedynie domyślnie zainstalowany portfel oraz grę CryptoKitties - jedną z pierwszych na świecie gier opartych na technologii blockchain. Gra polegająca na kupowaniu za Ethereum wirtualnych kotów zdobyła ogromną popularność i wygenerowała dla twórców ponad milion dolarów w ciągu kilku pierwszych dni od premiery. Mimo wszystko HTC nie wycofuje się z planów stworzenia telefonu opartego o blockchain, ale to nie Exodus ma nim zostać.

Zdjęcie: Pixabay

Blog Comments powered by Disqus.