Ruszyła sprzedaż Magic Leap One

Przemysław Kocięcki
Ruszyła sprzedaż Magic Leap One

Gogle wirtualnej rzeczywistości stają się coraz bardziej popularne. Oculus Rift, PlayStation VR, HTC Vive... Na rynku pojawia się coraz więcej gogli pozwalających w pełni oddać się wirtualnej rozrywce. Skoro przyzwyczailiśmy się już do technologii, która jeszcze kilka lat temu zaledwie raczkowała, to chyba najwyższa pora zacząć się też przyzwyczajać do gogli oferujących nieco więcej.

Kto korzystał z gogli VR ten wie, jak bardzo takie urządzenie pozwala zintensyfikować doznania. Gogle pozwalają przenieść się do dowolnej krainy i zaglądać osobiście w każdy zakamarek wirtualnych światów. Do tej pory mogliśmy jednak zwiedzać wyłącznie miejsca nam obce, nieznane, odległe. Z goglami Magic Leap One ma się to zmienić.

Magic Leap One to obok HoloLens (Microsoft) czy Meta 2 (Meta) kolejne na rynku gogle mieszanej rzeczywistości i właśnie dziś, po wielu latach obietnic ruszyła ich sprzedaż. Różnica między mieszaną a wirtualną rzeczywistością jest prosta - gogle mieszanej rzeczywistosci mogą umieszczać wirtualne obiekty w prawdziwym otoczeniu użytkownika. Możemy zatem postawić na swoim biurku wirtualną figurkę, zrobić basen w środku swojego pokoju, czy zamienić swój dom w zamek. Placem zabaw staje się nasze prawdziwe otoczenie.

Gogle tego typu mogą mieć też jednak pewne bardziej profesjonalne zastosowania. Mogą przykładowo służyć w pracy chirurgów do wizualizacji wnętrza operowanego pacjenta, lub przy projektowaniu wnętrz, do testowania swojej wizji urządzenia pokoju, czy sypialni przed przystąpieniem do dekoracji.

Zdjęcie: magicleap.com

Blog Comments powered by Disqus.