Skórzany laptop HP - Spectre Folio

Przemysław Kocięcki
Skórzany laptop HP - Spectre Folio

Firma HP pochwaliła się nowym, stylowym laptopem konwertowalnym Spectre Folio. To, co wyróżnia go na tle innych urządzeń, to nie jego podzespoły, a wygląd - w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, Spectre Folio posiada obudowę obitą prawdziwą skórą.

Skóra od dawna była synonimem prestiżu i elegancji - skórzane buty, torebki, odzież, tapicerki samochodowe. Dzięki HP do luksusowej kolekcji dołącza także laptop. Pomysł na skórzanego laptopa zaczął kiełkować u amerykańskiego producenta już 2 lata temu, kiedy to szukano nowego, ciekawego materiału - plastik był zbyt tandetny, a metal i tak już dominował rynek.

Skóra to ciekawy wybór - w przeszłości na rynku pojawiały się już podobne propozycje, ale skóra zazwyczaj stanowiła jedynie element eleganckiego wykończenia. W modelu Spectre Folio skóra pokrywa praktycznie całą metalową obudowę, dzięki czemu laptop na pierwszy rzut oka przypomina raczej cienką teczkę. Nietypowy, konwertowalny design pozwala na postawienie ekranu na klawiaturze, dając urządzeniu stabilne podparcie i tworząc swego rodzaju "namiot".

Laptop konwertowalny HP Spectre Folio

W kwestiach technicznych laptop nie robi raczej większego wrażenia, ale to nie jest jego wadą - Spectre Folio to 13-calowy laptop biznesowy przeznaczony do pracy i w tej roli sprawdza się świetnie. Pod "maską" znajduje się - zależnie od modelu - procesor Intel Core i5 lub i7, dysk SSD o pojemności do 2 TB i 16 GB pamięci RAM. Bateria ma pozwalać na 17-19 godzin pracy. Ciekawostką jest wykorzystanie energooszczędnej technologii wyświetlania obrazu od Intela, pozwalającej teoretycznie wydłużyć czas działania baterii nawet o dodatkowe 50%.

Laptop w przedsprzedaży kosztuje 1299 i 1499 dolarów, odpowiednio w wersjach z procesorem i5 i i7.

Zdjęcie: engadget.com

Blog Comments powered by Disqus.