Sony świętuje - limitowana edycja PS4 Pro

Przemysław Kocięcki
Sony świętuje - limitowana edycja PS4 Pro

Gdy Sony wypuszczało w 1994 w Japonii pierwszą wersję kultowej już dziś konsoli do gier PlayStation, nikt nie spodziewał się, że PS przez kolejnych 20 lat będzie prężnie się rozwijać i świętować regularne sukcesy. Dziś firma pochwaliła się kolejnym osiągnięciem - przez wszystkie lata sprzedano już w sumie ponad 500 milionów konsol. Z tej okazji Sony przyszykowało dla graczy bardzo przyjemny smaczek - limitowaną edycję PlayStation 4 Pro.

Konsola PlayStation przez kolejne lata przechodziła liczne metamorfozy, ale cel miała zawsze ten sam - dostarczyć użytkownikom jak najwięcej godzin wirtualnej zabawy. Gdy po raz pierwszy pojawiła się w Polsce, od razu stała się obowiązkowym elementem w domu każdego gracza, choć typowych graczy w tamtych czasach było niewielu - internet dopiero raczkował, a komputery i konsole często traktowano bardziej jak ciekawostkę niż coś, co warto kupić.

Na szczęście nie trzeba było kupować PlayStation, by móc zagrać ze znajomymi - popularne w tamtych czasach kafejki internetowe z chęcią udostępniały urządzenia w swoich lokalach, dzięki czemu każdy miał możliwość sprawdzenia swoich sił w pojedynku Tekkena, meczu FIFY, czy w wyścigu Gran Turismo.

PlayStation z biegiem lat cieszyło się coraz większą popularnością, a każda kolejna konsola Sony była przez społeczność odbierana lepiej niż poprzednia. Nawet mimo mocnej konkurencji ze strony Microsoftu i jego Xboxa, Sony pozostaje jednym z ważniejszych graczy na rynku.

Popularność PlayStation została dziś potwierdzona liczbami. Sony świętuje sprzedaż łącznie ponad 500 milionów egzemplarzy konsol z rodziny PS. Z tej okazji firma przygotowała 50 tysięcy sztuk limitowanej wersji PlayStation 4 Pro 2 TB. Konsola posiada elegancką, granatową, pół-przezroczystą obudowę. Każda sztuka urządzenia zostanie opatrzona wygrawerowanym na przodzie numerem seryjnym. Dedykowany design otrzyma także dołączony do konsoli pad, słuchawki oraz kamera.

Na filmie możecie zobaczyć, jak prezentuje się wizualnie limitowana edycja PS4 Pro.

Sprzedaż ruszy 24. sierpnia.

Zdjęcie: [email protected]

Blog Comments powered by Disqus.