Telefony xiaomi opinie 2018 - Xiaomi Pocophone F1

Przemysław Kocięcki
Telefony xiaomi opinie 2018 - Xiaomi Pocophone F1

Na rynku mobilnym pojawił się poważny zawodnik w segmencie niskobudżetowym. Xiaomi przedstawiło smartfona Pocophone F1, który stosunkiem wydajności do ceny zdaje się deklasować konkurencję.

Po co mi Pocophone?

Nowe urządzenie wyposażone zostało w wydajny procesor Snapdragon 845, a za grafikę będzie odpowiadać Qualcomm Adreno 630. Urządzenie posiada 3 kamery - jedną, 20 Mpix z przodu, a także dwie - 12 i 5 Mpix - z tyłu. Telefon ma pozwalającą na wielogodzinną pracę baterię o pojemności 4000 mAh, a więc identyczną, jak niedawno prezentowany Galaxy Note 9. Za płynność urządzenia odpowiada od 6 do 8 GB wbudowanej pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna urządzenia, zależnie od wariantu telefonu, pozwoli na przechowywanie od 64 do 256 GB plików. Za wysoką jakość prezentowanego obrazu odpowiedzialny jest wyświetlacz o przekątnej 6.18 cala o rozdzielczości Full HD.

Parametry telefonu nie są więc porażające, ale ich postrzeganie zmienia się diametralnie, gdy weźmiemy pod uwagę, że telefon ma kosztować w dniu premiery... 300 dolarów. W ten sposób Pocophone F1 staje się najtańszym telefonem ze Snapdragonem 845 na rynku - ceny konkurencyjnych modeli to około 500 dolarów. Co zrobiło Xiaomi, by móc sprzedawać Pocophone F1 po tak niskiej cenie? Zaoszczędziło głównie na wykorzystanych materiałach (wymienić tu można Gorilla Glass 3, poczas gdy najnowsze telefony korzystają już z wersji 6, a także tandetnie wyglądającą, plastikową obudowę i łatwo brudzący się wyświetlacz), a także na niskiej jakości audio.

Telefon na początku pojawi się jedynie w Indiach, gdzie Xiaomi sprzedaje się najlepiej. Firma w stosunku do zeszłego roku odnotowała tam ponad 100% wzrost, głównie za sprawą budżetowego Redmi 5A, który sprzedał się w Indiach w ilości przeszło 3 milionów sztuk. Reszta świata będzie musiała poczekać.

Blog Comments powered by Disqus.