YouTube zainwestuje 20 milionów dolarów w niezależnych twórców

Przemysław Kocięcki,

YouTube zamierza przeznaczyć 20 milionów dolarów na wsparcie twórców dostarczających wartościowych materiałów edukacyjnych i poszerzenie tym samym własnej oferty. Ze wsparcia będą mogli skorzystać twórcy posiadający co najmniej 25 tysięcy subskrybentów.

YouTube to największa na świecie platforma służąca do dzielenia się materiałami wideo ze światem. Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe, a umieszczanie filmów w serwisie nie jest niczym ograniczone. W efekcie serwis każdego dnia zasypywany jest masą bezwartościowych filmików, nie wnoszących niczego szczególnego do społeczności YouTube.

Najnowszym działaniem serwisu mającym zmotywować twórców do wrzucania ciekawych materiałów jest utworzenie funduszu Learning Fund, dzięki któremu właściciele kanałów posiadających co najmniej 25 tysięcy subskrybcji będą mogli podpisać z YouTube specjalną umowę. Na jej mocy twórca kanału zobowiąże się do terminowego przesyłania nowych, wartościowych filmów, w zamian otrzymując wynagrodzenie z funduszu.

O dofinansowanie będzie mógł się starać każdy twórca zajmujący się przesyłaniem wszelkiego rodzaju filmów edukacyjnych. Twórca nie musi posiadać żadnego wykształcenia w kierunku, w jakim prowadzi swój kanał, ale przesłane materiały będą analizowane przez ekspertów. Twórca będzie musiał wykazać, że ma doświadczenie w prezentowanej przez siebie dziedzinie, a jego filmy są rzeczowe, poprawne merytorycznie i przede wszystkim mają charakter edukacyjny.

Nieznane są szczegóły odnośnie wysokości wynagrodzenia, jakiego mogą oczekiwać twórcy - wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.