Zegar Google obudzi Cię z pomocą Spotify

Przemysław Kocięcki,

Aplikacja Zegar dostępna w sklepie Google Play otrzymała nową aktualizację. Od teraz Zegar będzie mógł zbudzić użytkownika wykorzystując piosenki powiązane z jego kontem na Spotify.

Zegar to uniwersalna, darmowa aplikacja na Androida, rozwijana przez Google. Posiada wbudowany stoper, minutnik, budzik, a także zegar światowy pozwalający sprawdzić aktualny czas w różnych zakątkach świata.

Do tej pory wybór użytkownika w kwestii dźwięku budzika był raczej ograniczony, ale zmieniło się to w najnowszej aktualizacji. Po wejściu w opcje budzika w programie znajdziemy teraz nową zakładkę. Obok klasycznych, dostępnych wcześniej melodyjek i dźwięków, możemy przejść do karty Spotify, z której jako odgłos budzika można ustawić piosenki z popularnego serwisu muzyki cyfrowej.

Użytkownik jako budzik będzie mógł wybrać jedną z przygotowanych przez zespół Google piosenek, skorzystać z podpowiedzi i wybrać jeden z ostatnio odtwarzanych utworów, lub wyszukać ręcznie interesujący kawałek. Po uruchomieniu budzika, użytkownik będzie miał możliwość kontynuowania odtwarzania, dzięki czemu będzie mógł pozytywnie zacząć dzień słuchając przebojów swoich ulubionych artystów.

Ciekawostką jest, że Google do integracji z Zegarem wykorzystało w pierwszej kolejności właśnie Spotify, a nie chociażby własne YouTube Music. Mimo to, docelowo YT również ma pojawić się w aplikacji, jednak nie mamy pojęcia kiedy.

Funkcja jest dostępna zarówno dla użytkowników korzystających ze Spotify za darmo, jak i dla płatnych subskrybentów. Do działania aplikacji wymagany jest Android w wersji co najmniej 5.0 (Lollipop).

Zdjęcia: Pixabay, blog Google