Amazon Prime Day 2018

Przemysław Kocięcki
Amazon Prime Day 2018

Amazon Prime to płatna subskrypcja w amerykańskim sklepie internetowym Amazon. Uczestnicy programu Prime mają dostęp do szeregu funkcji i usprawnień w obrębie sklepu - mogą ściągać i streamować muzykę i filmy z biblioteki Amazon bez dodatkowych kosztów, przeglądać bogatą kolekcję e-booków, czy skorzystać z opcji bezpośredniej dostawy zamówienia do... bagażnika swojego pojazdu. Dodatkowo, mieszkańcy niektórych części wybranych, większych miast mogą za opłatą kilku dolarów zażądać dostawy niektórych produktów w ciągu godziny od opłacenia zamówienia. Ponadto Amazon ma w planach dostawę członkom programu Prime niewielkich paczek za pomocą dronów.

Dziś miało miejsce specjalne wydarzenie, z którego mogli skorzystać subskrybenci Amazon Prime - Amazon Prime Day. Wydarzenie można porównać do słynnego Czarnego Piątku, podczas którego w sieciach handlowych na terenie Stanów Zjednoczonych mają miejsce gigantyczne obniżki cen - Prime Day oferuje równie korzystne promocje. To świetna okazja by zaopatrzyć się chociażby we wszelkiej maści sprzęt elektroniczny - telewizory, smartfony czy komputery.

Ze względu na ogromną popularność Amazon Prime Day i duże natężenie ruchu, serwery Amazon były dziś przez pewien czas niedostępne. Nic dziwnego - sprzęt wyprzedawany jest za pół-darmo i każdy chciałby mieć możliwość wyłapania jakiejś okazji i dokonania korzystnego zakupu. Niestety, akcje tego typu przyciągają nie tylko osoby chcące kupić za bezcen coś do własnego użytku. Najczęściej z promocji korzystają osoby, które w wyprzedaży widzą okazję na łatwy zarobek - kupiony tanio sprzęt można szybko sprzedać ze sporym zyskiem, przez co towar błyskawicznie znika z wirtualnych półek.

Zdjęcie: Wikimedia

Blog Comments powered by Disqus.