Microsoft Surface Event - Surface Pro 6 i Surface Laptop 2

Przemysław Kocięcki
Microsoft Surface Event - Surface Pro 6 i Surface Laptop 2

Microsoft zorganizował dziś w Nowym Jorku konferencję, na której przedstawił kilka ciekawych informacji i przedstawił więcej szczegółów odnośnie swoich najnowszych laptopów. Mowa oczywiście o wyczekiwanych Surface Pro 6 oraz Surface Laptop 2. Niestety, zabrakło livestreamu z wydarzenia, dlatego o najciekawszych doniesieniach można najwyżej przeczytać - poniżej przedstawiamy skrót bardziej istotnych informacji.

Główną atrakcją wydarzenia była prezentacja Microsoft Surface Pro 6 i Microsoft Surface Laptop 2. Surface Pro 6 to 12-calowy laptop przeznaczony do pracy. Jeśli wierzyć Microsoftowi, jest o 67% wydajniejszy od swojego poprzednika, między innymi dzięki wykorzystaniu procesora Intel Quad Core ósmej generacji. Jego bateria ma pozwalać na 13,5 godzin pracy. Za stabilność działania odpowiadać będzie 16 GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD 1 TB. Firma chwali się, że w laptopie udało się uzyskać najlepszy jak dotąd kontrast. Laptop posiada kamerę HD z autofocusem.

Microsoft Surface Event

Surface Laptop 2 jest natomiast aż o 85% mocniejszy od swojej poprzedniej wersji. Podobnie jak Surface Pro 6, znajdziemy tu nowy procesor Quad Core od Intela. Długość przekątnej ekranu laptopa nie zmieniła się - to wciąż 13,5 cala. Czas pracy na baterii oszacowano na 14,5 godziny.

Poważną wadą nowych urządzeń Microsoftu jest brak gniazd USB typu C, co jest dość dziwne - mogłoby się wydawać, że to już dziś swego rodzaju standard. Ceny laptopów zaczynają się od 800 dolarów.

Na wydarzeniu poinformowano również, że jest już dostępna do pobrania nowa wersja systemu Windows 10. Jesienna aktualizacja systemu znana pod nazwą Redstone 5 wprowadza szereg usprawnień i nowości. Wśród nich wymienić można między innymi ciemny motyw kolorystyczny, Font Maker pozwalający w prosty sposób stworzyć własne fonty, nowe funkcje notatnika oraz zastąpienie narzędzia Wycinanie aplikacją Wycinanie i szkicowanie.

Zdjęcie: windowscentral.com

Blog Comments powered by Disqus.