Październikowa konferencja Apple - Mac mini, iPad Pro i MacBook Air

Przemysław Kocięcki
Październikowa konferencja Apple - Mac mini, iPad Pro i MacBook Air

W brooklyńskiej Akademii Muzyki zakończyła się trwająca półtorej godziny konferencja Apple, na której firma przedstawiła odświeżone wersje kilku swoich urządzeń. Mowa o iPadzie Pro, MacBooku Air i Macu mini.

iPad Pro 2018

Tegoroczna wersja tabletu iPad Pro została pozbawiona przycisku Home. Laptop jest lżejszy i posiada znany z iPhone'a X zaawansowany system rozpoznawania twarzy Face ID, który jest w stanie rozpoznać użytkownika także wtedy, gdy nosi okulary, szalik czy zapuści brodę. W kwestiach technicznych warto wymienić obecność wykonanego w litografii 7nm chipu A12X Bionic, który zwiększa wydajność urządzenia o 35% względem poprzednika.

Za najtańszą, 11-calową wersję tabletu przyjdzie nam zapłacić 3799 zł.

MacBook Air 2018

Odświeżenia doczekał się także nieco już zapomniany MacBook Air. Nowa wersja notebooka jest cieńsza i lżejsza, posiada 13-calowy wyświetlacz Retina z ramką odchudzoną o 50%, klawiaturę motylkową trzeciej generacji, czytnik linii papilarnych Touch ID, dwa gniazda Thunderbolt 3 i chip bezpieczeństwa T2. Co ciekawe, laptop wciąż posiada standardowe gniazdo słuchawkowe jack 3,5mm, które coraz rzadziej pojawia się w urządzeniach Apple. Dodatkowo, Apple poinformowało, że nowy MacBook Air jest najbardziej ekologicznym z dotychczas produkowanych przez firmę urządzeń - jego obudowa tworzona jest w całości z aluminium z odzysku.

Laptop w najtańszej wersji kosztuje 4799 zł.

Mac mini

Ostatnią z ciekawostek jest nowa wersja miniaturowego komputera sprzed 4 lat, która sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca. Mac mini gabarytami przypomina router, ale mimo niewielkich rozmiarów potrafi zaskoczyć mocą - w najmocniejszym wariancie komputer może posiadać 64 GB pamięci RAM, sześciordzeniowy procesor Intel Core i7 3,2 GHz, nawet 2 TB przestrzeni na dysku SSD. W każdym wariancie zainstalowano bardzo mocną zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics 630.

Najtańszego Maca mini można kupić za 3999 zł.

Blog Comments powered by Disqus.