Podsumowanie konferencji Google Pixel 3

Przemysław Kocięcki
Podsumowanie konferencji Google Pixel 3

Dziś mogliśmy oglądać konferencję Google, na której firma oficjalnie zaprezentowała długo oczekiwany smartfon Pixel 3, a także przedstawiła kilka innych urządzeń. Oto krótkie podsumowanie konferencji i szybkie spojrzenie na nowe urządzenia.

Głównym punktem prezentacji był oczywiście Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - różnicą między smartfonami poza wielkością jest obecność wcięcia w wersji XL. Smartfony mają posiadać chip Snapdragon 845 i 4GB pamięci RAM. Pixele nie posiadają gniazd jack 3.5mm. Ciekawostką jest aparat z HDR+ i funkcją Night Stand, pozwalającą robić wyraźne jasne zdjęcia także w ciemnym oświetleniu, czym - zdaniem Google - całkowicie niweluje potrzebę korzystania z lampy. Ceny smartfonów to odpowiednio 799 i 899 dolarów.

Kolejny na liście prezentowanych urządzeń był hybrydowy tablet Google Pixel Slate z systemem Chrome OS, który wydaje się być odpowiedzią na iPada Pro od Apple. Tablet po raz pierwszy wyposażono w czytnik linii papilarnych zintegrowany z włącznikiem. Do urządzenia w każdej chwili można podłączyć zewnętrzną klawiaturę, zmieniając tablet w laptopa. Cena tabletu w najtańszej konfiguracji zaczyna się od 599 dolarów, w najdroższej - od 1599. Podświetlana klawiatura i rysik są sprzedawane oddzielnie i kosztują odpowiednio 199 i 99 dolarów.

Google przedstawiło również odpowiedź na głośnik Echo od Amazona - Google Home Hub. To inteligentny, rozpoznający głos głośnik z dużym ekranem, pozwalający korzystać z asystenta Google - odpowiedzi otrzymamy więc nie tylko w formie komunikatu głosowego, ale i wyświetlonej grafiki. Nazwa urządzenia odnosi się do możliwości skoordynowania wszystkich urządzeń typu IoT i zarządzania nimi z panelu Home Hub. Cena premierowa urządzenia to 149 dolarów.

Pojawiła się także prezentacja Google Stand - stacji dokującej pozwalającej na bezprzewodowe ładowanie smartfonów współpracujących ze standardem Qi. Stacja ma umożliwiać korzystanie z asystenta Google podczas ładowania, a także pozwolić na wyciszenie urządzenie w nocy.

Na koniec przedstawiono nowego Chromecasta - odtwarzacz mediów cyfrowych, który po połączeniu z telewizorem dzięki HDMI może wyświetlać materiały wideo z innych urządzeń obsługujących Google Cast, lub bezpośrednio z przeglądarki Chrome w komputerze.

Przedsprzedaż nowych urządzeń Google już ruszyła, ale nie jest prowadzona w Polsce.

Zdjęcie: Tech Insider @ YouTube

Blog Comments powered by Disqus.