Podsumowanie wydarzeń minionego tygodnia - 19.08.2018

Przemysław Kocięcki
Podsumowanie wydarzeń minionego tygodnia - 19.08.2018

Pora na podsumowanie kolejnego tygodnia w branży.

Valve pracuje nad Steam.tv

Firma Valve prowadzi testy nowej funkcjonalności platformy Steam. Domena steam.tv jest w tej chwili pusta, ale widnieje na niej logo Steam. Kilka dni temu na stronie można było obejrzeć stream z rozgrywek w DoTA 2. Valve planuje wykorzystać narzędzie do streamowania najbliższych rozgrywek The International 2018. Niewykluczone, że w nieodległej przyszłości gracze otrzymają do dyspozycji narzędzie transmisji gier konkurujące z Twitchem.

Przystępne samochody Tesla w ciągu najbliższych 3 lat

Elon Musk w jednym z wywiadów poinformował, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem firmy, bardziej przystępne cenowo samochody Tesla mogą trafić do sprzedaży w ciągu 3 lat i mają kosztować ok. 25 tysięcy dolarów. W tej chwili firma skupia się na sprzedaży droższych modeli.

Premiera najcieńszego notebooka biznesowego Lenovo

Lenovo przedstawiło ThinkPad P1 - laptop ważący 1,7 kilograma i posiadający zaledwie 18,4 mm grubości. To najcieńszy laptop w ofercie Lenovo. Urząrzenie posiada 15-calowy ekran, procesor Intel Xeon E-2176M i kartę graficzną Nvidia Quadro P2000 4GB. Jego cena to 2000 dolarów.

AI diagnozuje choroby oczu

Firma DeepMind we współpracy ze szpitalem Moorfields Eye próbuje wykorzystać sztuczną inteligencję do przyspieszenia procesu diagnozy chorób oczu pacjentów. Z opublikowanego raportu wynika, że w obecnej chwili skuteczność programu wynosi 94%. Sztuczna inteligencja pomoże lekarzom w znacznie szybszej diagnostyce, co pozwoli pomóc większej ilości pacjentów. Szybka diagnoza jest ważna, ponieważ w wielu wypadkach każda minuta zwłoki zwiększa ryzyko wystąpienia nieodwracalnych zmian chorobowych.

Michael Terpin pozywa sieć AT&T

Michael Terpin, inwestor kryptowalutowy a jednocześnie klient popularnej, amerykańskiej sieci komórkowej AT&T pozwał firmę, zarzucając jej współpracę z grupami przestępczymi. Z wirtualnych portfeli Michaela skradziono tokeny o wartości ponad 20 milionów dolarów. Michael podejrzewa, że pracownicy AT&T pomogli przestępcom w przechwyceniu karty SIM ofiary, która została wykorzystana do kradzieży. Inwestor domaga się 223 milionów dolarów odszkodowania.

Nastolatek wykradł Apple 90 GB danych

16-letni chłopak z Australii dokonywał w ciągu ostatniego roku wielokrotnych włamań na serwery Apple. Miał dostęp do danych wielu klientów firmy i był w stanie przechwycić ponad 90 GB poufnych informacji. FBI namierzyło chłopaka, który wkrótce odpowie przed sądem dla nieletnich. Swoje działania nastolatek motywował chęcią pracy dla Apple w przyszłości.

Kroger i Nuro uruchamiają w Arizonie autonomiczną dostawę zakupów

Firmy Kruger oraz Nuro uruchomiły pierwszy autonomiczny samochód, którego celem jest dostarczenie klientom ich zakupów spożywczych. Zakupów można dokonać na stronie internetowej, a dostawą w wyznaczone miejsce zajmie się bezzałogowe auto. W tej chwili ze względów bezpieczeństwa w samochodzie znajduje się kierowca, który w razie awaryjnej sytuacji przejmie kontrolę nad pojazdem, ale już tej jesieni mają pojawić się na drodze w pełni zautomatyzowane samochody.

Egipt wzmacnia cenzurę internetu

W Egipcie uchwalono prawo, zgodnie z którym już samo odwiedzenie strony uznanej przez rząd za zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu będzie wiązało się z konsekwencjami, włącznie z karą pozbawienia wolności. Oficjalnie zmiany mają na celu skuteczniejszą walkę z terroryzmem. Nieoficjalnie - rząd chce w ten sposób uciszyć opozycję.

Pracownicy Google przeciwko cenzurze wyszukiwarki

W internecie pojawiła się treść listu otwartego, pod którym podpisali się pracownicy Google. List jest odpowiedzią na doniesienia o tajnym projekcie Dragonfly, którego celem jest dostosowanie wyszukiwarki Google do warunków chińskiej cenzury. Pracownicy nie zgadzają się na ustępstwa względem totalitarnego rządu i żądają większej transparentności od firmy - wielu pracowników nie miało pojęcia o projekcie.

Best Buy przejmuje GreatCall za 800 milionów dolarów

Amerykański sprzedawca elektroniki Best Buy przejął za 800 milionów dolarów firmę GreatCall, odpowiedzialną między innymi za telefon dla seniorów JitterBug. W ten sposób Best Buy ma zamiar dotrzeć z ofertą do starszej części społeczeństwa. W ramach płatnego programu wsparcia Best Buy, starsi użytkownicy otrzymają pomoc supportu przy prostych czynnościach związanych z elektroniką, jak usuwanie wirusa, czy przenoszenie plików między urządzeniami. Co ciekawe, pomoc ma nie być ograniczona jedynie do produktów zakupionych przez Best Buy.

Blog Comments powered by Disqus.