Ponad miliard przewozów w Lyft

Przemysław Kocięcki
Ponad miliard przewozów w Lyft

Uber podbija świat, ale Lyft nie zamierza mu odpuścić. Popularne w Ameryce przedsiębiorstwo może się już pochwalić ponad miliardem przewozów swoich klientów. Z tej okazji firma losowo wybierze 3500 swoich kierowców i za darmo zatankuje im samochód.

Lyft to popularna w Stanach Zjednoczonych firma rozwijająca aplikację mobilną, działającą na podobnych zasadach jak znany w Polsce Uber. Każda osoba z odpowiednimi uprawnieniami może zostać kierowcą Lyfta i przewozić innych użytkowników aplikacji korzystając z własnego samochodu, w zamian otrzymując od firmy wynagrodzenie.

Lyft działa głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, choć na początku roku zaczął też podbój Europy otwierając w Monachium swoje pierwsze biuro na Starym Kontynencie. Niemcy to nieprzypadkowy wybór - to właśnie w Niemczech Uberowi układa się ostatnio nieco gorzej. Lyft postanowił wykorzystać okazję do przejęcia części rynku. W niektórych krajach może jednak trafić na ścianę w postaci państwowych regulacji. Z takim problemem boryka się w Polsce Uber, który przez taksówkarzy uważany jest za nieuczciwą konkurencję, ponieważ oferuje klientom znacznie mniejsze ceny przewozu.

Rosnąca popularność Lyfta przekłada się na liczby - firma na początku miesiąca odnotowała miliard przewozów w swojej sieci transportowej. Z tej okazji przedsiębiorstwo postanowiło zrobić swoim kierowcom drobną, symboliczną niespodziankę - wybrani losowo kierowcy otrzymają darmowe tankowanie samochodu.

Miliard przewozów brzmi imponująco, choć Uber w lipcu chwalił się dziesięciokrotnie lepszym wynikiem. Należy jednak pamiętać, że Uber jest marką międzynarodową, więc łatwiej mu dotrzeć do większej ilości klientów.

Blog Comments powered by Disqus.