Reddit dodaje chatroomy

Przemysław Kocięcki
Reddit dodaje chatroomy

Reddit to popularny serwis internetowy, w którym użytkownicy mogą wymieniać się informacjami. Posty wrzucane przez redditerów są poddawane ocenie - każdy użytkownik może dodać lub odjąć punkt, a ostateczna ocena wpisu decyduje o tym, do jak dużej grupy ludzi trafi. Im więcej pozytywnych ocen, tym wyżej wpis pojawi się w rankingu. Na podobnej zasadzie ocenianie mogą być również komentarze pod wpisami - te najlepiej oceniane mogą pojawić się przed innymi.

Reddit działa na podobnych zasadach jak zwykłe fora internetowe - o odpowiedzi do wątku zostaniemy więc poinformowani dopiero po odświeżeniu strony. Ale wkrótce ma się to zmienić. Do tej pory serwis do dyskusji w czasie rzeczywistym udostępniał jedynie prosty czat bezpośredni, który można było wykorzystać jedynie do komunikacji z wybranym userem. Reddit Chatrooms to nazwa nowej funkcji testowanej w serwisie, pozwalającej na rozmowę z całymi grupami innych użytkowników. Wprowadzenie chatroomów eliminuje konieczność korzystania z aplikacji firm trzecich do dyskusji z większymi grupami użytkowników. Dotychczas redditorzy musieli uciekać się do Slacka, Discorda, czy nawet Messengera FB.

Moderatorzy poszczególnych subredditów mogą tworzyć pokój czatu dla całego swojego subreddita - dzięki temu cała społeczność już niedługo będzie miała możliwość ze sobą porozmawiać. Czatroomy będą opcjonalne. Moderatorzy nie będą musieli ich tworzyć, a użytkownicy nie będą zmuszeni z nich korzystać.

Obecnie funkcja jest jeszcze w fazie testów, a czat posiadają jedynie wybrane subreddity. Ich listę można znaleźć TUTAJ

Zdjęcie: reddit.com

Blog Comments powered by Disqus.