Zakupowe szaleństwo - Czarny piątek 2018

Przemysław Kocięcki
Zakupowe szaleństwo - Czarny piątek 2018

Już jutro, 23 listopada, rozpocznie się amerykański Czarny piątek, czyli zakupowe szaleństwo zaczynające bożonarodzeniowy sezon zakupowy. Obniżki, promocje, przeceny i wyprzedaże - to idealny dzień na zakup nowego komputera, telewizora czy smartfona.

Czarny piątek to amerykańska tradycja, kultywowana w coraz większej liczbie krajów na całym świecie - od kilku lat Czarny piątek odbywający się w czwarty piątek listopada jest nieformalnie organizowany także w Polsce. Do akcji wyprzedażowej włączają się zarówno sklepy stacjonarne, jak i te internetowe, choć formalnie wyprzedaże internetowe mają miejsce dopiero w Cyberponiedziałek (26 listopada). Listopadowy dzień wyprzedaży jest często przedłużany na cały tydzień, ale najlepsze oferty znikają tak szybko, jak się pojawiły. Wielu ludzi wykorzystuje obniżki do masowego zakupu drogiego sprzętu po zaniżonych cenach, po czym sprzedaje go po cenach standardowych -dlatego polując na okazje liczy się refleks i spryt.

W Stanach Zjednoczonych Czarny piątek jest dniem, na który czekają zarówno konsumenci, jak i sprzedawcy, którzy notują tego dnia największe obroty w całym roku. To okazja na nabycie między innymi drogich urządzeń elektronicznych oraz sprzętu RTV i AGD po znacznie korzystniejszych niż zwykle cenach - koniecznie sprawdźcie ofertę sklepów x-kom, Komputronik i Media Expert. Przy okazji możecie też zajrzeć na Allegro, gdzie znajdziecie promocje organizowane przez szereg różnych marek w najróżniejszych kategoriach.

Szukając promocji pamiętajcie o zachowaniu zdrowego rozsądku - sprzedawcy często wykorzystują niewiedzę klientów i na czas wyprzedaży zawyżają ceny tylko po to, by móc przybić produktom naklejkę informującą o przecenie. W ten sposób nieświadomi ludzie skuszeni promocją kupują produkty, których cena nierzadko okazuje się być wyższa niż standardowa, mimo obowiązującej promocji. Przed zakupem porównajcie cenę produktu z cenami oferowanymi przez konkurencję. W znalezieniu najlepszych okazji mogą pomóc internetowe porównywarki cenowe, takie jak ceneo.pl.

Blog Comments powered by Disqus.