Angry Birds w wersji AR

Przemysław Kocięcki
Angry Birds w wersji AR

Miesiąc temu na rynek trafiły długo wyczekiwane gogle rzeczywistości rozszerzonej, Magic Leap. Opinie na temat produktu były podzielone, ale popularność gogli może wzrosnąć za sprawą deweloperów tworzących gry i aplikacje niedostępne u konkurencji. Za przykład jednej z takich gier może posłużyć Angry Birds, dzieło marki Rovio.

Angry Birds to prosta gra, która choć premierę pierwszej wersji miała stosunkowo niedawno (2009), to już zdążyła uzyskać miano kultowej. Celem gracza jest takie wystrzeliwanie tytułowych wkurzonych ptaków z procy, by strącić wszystkie obecne na planszy prosiaki. Zadanie utrudniają wymyślne konstrukcje z klocków, blokujące dostępu do przeciwników.

Fińska firma Rovio Entertainment odpowiedzialna za oryginalną grę i jej dynamiczny rozwój w ostatnich latach postanowiła z pomocą Resolution Games przenieść dwuwymiarową rozgrywkę do świata AR. Prace zaczęły się już w styczniu - firma chciała skończyć jak najszybciej by zdobyć dla siebie możliwie największy kawałek tortu na dopiero wschodzącym rynku gier opartych o technologię rozszerzonej rzeczywistości. Tak powstał tytuł Angry Birds FPS: First Person Slingshot.

Angry Birds: First Person Slingshot

W wersji AR gry Angry Birds forty prosiaków można umieścić na ziemi czy stole; można też wykorzystać ściany pomieszczenia, od których wystrzeliwane ptaki mogą się odbić i trafić w budowlę z innej strony. Prosiakowe forty można obejść dookoła w poszukiwaniu słabych punktów. Po wybraniu najlepszego miejsca do oddania strzału wystarczy naciągnąć trzymaną w ręku wirtualną procę.

Premiera Angry Birds FPS: First Person Slingshot zaplanowana jest na połowę października 2018. Do gry niezbędne będą gogle Magic Leap. Trailer gry możecie obejrzeć tutaj.

Zdjęcia: Resolution Games @ YouTube

Blog Comments powered by Disqus.