Aplikacja do śledzenia nowości turniejowych z gier Blizzarda

Przemysław Kocięcki
Aplikacja do śledzenia nowości turniejowych z gier Blizzarda

Blizzard, marka odpowiedzialna za powstanie gier takich jak Diablo czy World of Warcraft, udostępnił aplikację, która pozwoli graczom być na bieżąco z wydarzeniami e-sportowymi związanymi z grami tego producenta. Aplikacja mobilna Blizzard Esports jest darmowa i można ją pobrać zarówno ze sklepu Google Play, jak i z AppStore.

Fani gier Blizzarda otrzymali narzędzie, które pozwoli im obserwować aktualne wydarzenia związane ze sceną e-sportową w grach Hearthstone, Overwatch, Heroes of the Storm, StarCraft, StarCraft II i World of Warcraft. Wreszcie gracze będą mieli wygodny dostęp do wszystkich ważnych informacji zebranych w jednym miejscu - do lamusa odchodzi więc konieczność żmudnego przeszukiwania strony internetowej Blizzarda, czy wpisów na jego kontach w serwisach społecznościowych. Blizzard za pośrednictwem aplikacji będzie informował użytkowników między innymi o najbliższych turniejach, o terminach ważnych eventów i o wynikach rozgrywek. Dzięki powiadomieniom push użytkownicy otrzymają przypomnienie gdy tylko rozpoczną się rozgrywki w jednej z obserwowanych gier.

Blizzard swoim posunięciem może wyznaczyć nowy trend - niewykluczone, że inni producenci pójdą ich śladem i stworzą własne notyfikatory.

Wypuszczenie aplikacji zbiega się z nadchodzącym finałem konwentu BlizzCon, który będzie miał miejsce w dniach 2-4 listopada. Podczas BlizzConu trwają zmagania turniejowe najlepszych drużyn z całego świata - gracze ścierają się w wirutalnych pojedynkach w swoich ulubionych grach Blizzarda. Stawką jest sława, mistrzowski tytuł i nagrody pieniężne. Finałom turniejów towarzyszyć będzie pokaz strojów cosplayerów, konferencje omawiające przyszłość gier Blizzarda, a także seria prezentacji poświęconych powstawaniu poszczególnych gier.

Blog Comments powered by Disqus.