Co nowego w iOS 12?

Przemysław Kocięcki
Co nowego w iOS 12?

Apple udostępniło dziś wersję numer 12 swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS. Z powodu ogromnego zainteresowania aktualizacją, serwery Apple z trudem nadążają z przesyłaniem danych nowej wersji systemu na urządzenia swoich klientów. Czy faktycznie było na co czekać? Co ciekawego firma przygotowała dla swoich użytkowników we wrześniowej łatce?

Większa wydajność

iOS 12 to przede wszystkim wzrost wydajności i wyciśnięcie z urządzeń mobilnych Apple jeszcze większej mocy. Jeśli wierzyć firmie, aparat ma uruchamiać się do 70% szybciej, klawiatura ma pojawiać się na ekranie nawet o 50% szybciej, korzystanie z niej ma być płynniejsze, a w warunkach dużego obciążenia będzie można odnotować nawet dwukrotny wzrost szybkości działania aplikacji w porównaniu do poprzedniej wersji systemu.

Ulepszony system rzeczywistości rozszerzonej

Apple jest jednym ze światowych liderów jeśli chodzi o technologię AR. Najnowsza aktualizacja pozwoli użytkownikom na wieloosobową zabawę w świecie rzeczywistości rozszerzonej. Gdy jedna osoba umieści gdzieś wirtualny przedmiot, inne osoby nie tylko zobaczą go na swoich urządzeniach w miejscu, w którym obiekt został umieszczony, ale będą też mogły wchodzić z nim w interakcję co otwiera wiele nowych możliwości. Jedną z pierwszych przychodzących na myśl są oczywiście gry, ale nietrudno wyobrazić sobie bardziej profesjonalne wykorzystanie technologii - np. w pracy zespołu chirurgów podczas operacji czy na planie budowy dużych budynków.

Memoji - spersonalizowany, animowany awatar

W aktualizacji nie zabrakło też dodatków rozrywkowych. Zupełnie nowa funkcja Memoji pozwala stworzyć własnego, animowanego awatara. Awatar kopiuje ruch i mimikę użytkownika w czasie rzeczywistym - a więc mrugnięcia, grymasy, pokazywanie języka, a dzięki integracji z mikrofonem także realistyczny ruch ust podczas mówienia. Gotowy awatar może zostać wysłany jako samodzielny obrazek lub jako element zdjęcia czy nagrania wideo, w którym awatar zastąpi naszą głowę.

Blog Comments powered by Disqus.