Czytanie e-booków na smartfonie – ranking najlepszych aplikacji

Czytanie e-booków przy użyciu smartfona staje się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim zaoszczędzamy na tym czas, pieniądze oraz… miejsce w podręcznym bagażu. Współczesne aplikacje oferują użytkownikom mnóstwo dodatkowych możliwości. Która z aplikacji jest obecnie najlepszym wyborem? Oto zestawienie.

iBooks

Aplikacja jest darmowym programem do czytania książek oraz dokumentów elektronicznych. Szeroka gama propozycji książkowych znajduje się w bibliotece iBooks Store stanowiącej wirtualną księgarnie Apple. Znajduje się tam wiele pozycji zarówno darmowych, jak i płatnych. Walorem aplikacji jest możliwość odczytania innego rodzaju plików – z innych księgarni, co sprawia, że aplikacja cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Warto dodać, iż jest ona dostępna do pobrania zupełnie za darmo.

Kindle

Zaletą tytułowej aplikacji jest dostęp do największej wirtualnej księgarni – Amazon.com. Dzięki temu program pozwala na zakup książek z całego świata w wyjątkowo niskich cenach. Warto dodać, iż konieczna jest rejestracja w systemie, aby zamówione pozycje trafiły bezpośrednio do naszej prywatnej biblioteki. Aplikacja pozwala ponadto na skoordynowanie czytanego tekstu na różnych urządzeniach.

Legimi

Największym walorem aplikacji Legimi jest możliwość czytania książek bez limitów z bazy ponad 2500 pozycji. Brzmi fantastycznie, jednak tkwi w owej propozycji pewien szkopuł – jest to opłata abonamentowa wynosząca niespełna 20zł w skali miesiąca. Dzięki niej program oferuje ponadto synchronizację biblioteki na smartfonie, bądź tablecie oraz pracę w trybie nocnym i dziennym.

Aldiko

Aldiko Book Reader to uniwersalny program do czytania książek sparowany z popularnym systemem android. Do zalet aplikacji należy szeroka gama obsługiwanych plików, segregacja oraz przejrzystość zbiorów, bogata biblioteka wirtualna, a także możliwość ingerencji w treść danej książki.

Blog Comments powered by Disqus.