Diablo Immortal - mobilna odsłona kultowej gry Blizzarda

Przemysław Kocięcki
Diablo Immortal - mobilna odsłona kultowej gry Blizzarda

Na rozpoczętym dziś w Kaliforni Blizzconie Blizzard raczy swoich fanów kolejnymi rewelacjami dotyczącymi zarówno rozwoju popularnych serii gier marki, jak i samego Blizzarda. Jedną z ciekawostek tegorocznego wydarzenia jest nowa odsłona popularnej gry hack&slash, tworzonej wspólnie z NetEase - Diablo.

Diablo Immortal - mobilne MMO

Diablo Immortal ma być mobilną grą MMORPG - nie jest to więc gra, której oczekiwali fani. Gracze mieli bowiem nadzieję zobaczyć pierwsze trailery z Diablo 4, który również prawdopodobnie znajduje się w fazie produkcji. Uważni gracze śledzący informacje prezentowane przez Blizzarda mieli jednak dość czasu na ostudzenie swojego zapału - firma 2 tygodnie temu informowała, że D4 nie pojawi się na tegorocznym Blizzconie, choć ze wspomnianego wpisu można wnioskować, że D4 faktycznie powstaje.

Akcja Diablo Immortal ma rozgrywać się miedzy wydarzeniami z Diablo 2 i 3 - Kamień Świata został zniszczony, a archanioł Tyrael jest uznawany za zmarłego. Zestaw grywalnych bohaterów ma pokrywać się z tym znanym z D3, ale Blizzard zapewnia, że gra ma być stale rozwijana - nie zabraknie więc nowych postaci, przedmiotów czy wątków fabularnych, wprowadzanych w kolejnych aktualizacjach. Blizzard ma nadzieję stworzyć grę, która będzie żyć własnym życiem i nieustannie ewoluować.

Diablo Immortal będzie dostępne zarówno na urządzenia z Androidem, jak i z iOS.

Warcraft 3: Reforged

Poza nowym Diablo, fani Blizzarda w przyszłym roku otrzymają także zremasterowaną wersję klasycznej strategii czasu rzeczywistego - Warcraft 3, opatrzonej podtytułem Reforged. Na stronie Blizzarda już ruszyła przedsprzedaż gry - można ją kupić za 29,99 euro.

Blog Comments powered by Disqus.