Discord dodaje do swojej oferty gry z wczesnym dostępem

Przemysław Kocięcki
Discord dodaje do swojej oferty gry z wczesnym dostępem

Discord wkroczył na wojenną ścieżkę z gigantem rynku cyfrowej dystrybucji gier - platformą Steam. Od niedawna Discord poza umożliwianiem prowadzenia rozmów głosowych i tekstowych z innymi użytkownikami skupionymi wokół gier pozwala także kupować gry na swojej platformie. Biblioteka tytułów dostępnych na Discordzie choć niewielka, stale się powiększa - dziś na swoim blogu firma poinformowała o uruchomieniu programu Discord Early Access, dzięki któremu oferta stanie się jeszcze bogatsza. W połączeniu z obecnością kilku ekskluzywnych tytułów, Discord może w krótkim czasie stać się solą w oku Valve.

Developerzy coraz częściej decydują się na przedstawienie graczom swoich pierwszych, okrojonych w funkcjonalności, wersji gier. Model wczesnego dostępu pozwala nawiązać dialog z twórcami i umożliwia społeczności graczy zgłaszanie propozycji zmian i poprawek. Dzięki wczesnemu dostępowi gracze mają wpływ na rozwój gry - w ten sposób finalnie otrzymują taki produkt, jaki sami sobie wymarzyli. Developerzy mogą na bieżąco konsultować wyniki pracy ze społecznością i mogą skupić się w pierwszej kolejności na implementacji tych elementów gry, na których graczom zależy najbardziej.

Discord Early Access pozwoli twórcom na dodawanie do sklepu Discord swoich dopiero powstających gier, jednocześnie dając graczom możliwość wsparcia obiecujących projektów. Na swoim blogu firma przedstawiła kilka gier, które trafią do nowego programu - to między innymi Descenders, Parkasaurus czy Kynseed.

Discord poza sprzedażą gier umożliwia także wykupienie abonamentu w ramach programu Discord Nitro. Za 10 dolarów miesięcznie (lub 100 rocznie) użytkownicy mają zapewniony dostęp do ogromnej biblioteki gier - wartość tytułów udostępnianych w ramach Discord Nitro jest szacowana na około 1000 dolarów, jednak do oferty wciąż dołączają nowe tytuły. Discord Nitro to także usprawnienia w funkcjach czatu, większy limit uploadu plików czy lepsza jakość wideo w trybie dzielenia ekranu.

Blog Comments powered by Disqus.