Lipcowa aktualizacja Xbox One

Przemysław Kocięcki
Lipcowa aktualizacja Xbox One

5 lipca posiadacze konsoli Xbox One dostali nową łatkę do swojego urządzenia. Co tym razem przygotowali developerzy z Microsoftu?

Nie ma niespodzianek - o tym, czego możemy się spodziewać dowiedzieliśmy się między innymi na ostatnich targach E3 i z czerwcowego Alpha Preview. Największą ciekawostką lipcowej aktualizacji jest pojawienie się opcji FastStart. Na czym polega nowa funkcja? Gry, które będą obsługiwały FastStart będą w stanie uruchomić się jeszcze przed ich całkowitym pobraniem na dysk. Oczywiście wciąż będzie trzeba pobrać całą grę, jednak dzięki pobieraniu w pierwszej kolejności najważniejszych plików, zmniejszy się czas bezczynności i szybciej będziemy mogli zacząć zabawę. Warto wspomnieć, że o kolejności pobierania plików zdecyduje algorytm oparty o uczenie maszynowe - to algorytm oszacuje, które pliki są najbardziej potrzebne i którym nadać najwyższy priorytet. Według zapewnień Microsoftu, rozpoczęcie gry ma być możliwe nawet dwa razy szybciej niż normalnie. Jest jednak jeden haczyk - szybkość łącza musi wynosić przynajmniej 20 Mbps.

Poza FastTrack, lipcowa aktualizacja dostarczyła również możliwość otwarcia wyszukiwarki z dowolnego miejsca i możliwość grupowania zawartości według własnych preferencji, a także zwiększyła stabilność usługi Mixer służącej do streamowania rozgrywki. Streamerzy będą mogli przekazywać obraz z kamery w trybie pełnoekranowym, a nie jak dotychczas, jedynie w postaci miniaturki w rogu ekranu - podczas korzystania z tej funkcji dźwięk z gry będzie wyciszony. Dodano też obsługę klawiatury i myszy dla użytkowników PC oraz zaimplementowano wsparcie multitouch dla urządzeń dotykowych.

Zdjęcie: Pixabay

Blog Comments powered by Disqus.