Microsoft kupuje chatbotowy startup XOXCO

Przemysław Kocięcki
Microsoft kupuje chatbotowy startup XOXCO

Chatboty rewolucjonizują rynek cyfrowego marketingu, a wszystko wskazuje na to, że ich popularność w najbliższych latach może się zwiększyć nawet o kilkanaście punktów procentowych. Microsoft zdając sobie z tego sprawę postanowił kupić jedną z rozwijających się firm zajmujących się tworzeniem chatbotów dostosowanych do potrzeb klientów - XOXCO.

XOXCO to firma znana głównie z prac nad botami konwersacyjnymi podobnymi w działaniu do Alexy czy Siri - w tym z chatbota Howdy, pierwszego komercyjnego bota stworzonego dla Slacka i chatbota Botkit dostarczającego narzędzi deweloperskich programistom korzystającym z GitHuba.

Chatboty to programy, które zastępują człowieka w roli rozmówcy ze zgłaszającym się do firmy klientem. Chatbot wyręcza pracowników - dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji może znacznie usprawnić i przyspieszyć komunikację między stronami, np. poprzez zautomatyzowane odpowiadanie na najczęściej zadawane pytania. Chatboty uczą się rozmawiać z ludźmi, przez co pytania można zadawać pisząc własnymi słowami - bot zinterpretuje wysłaną wiadomość i postara się jak najlepiej pomóc w rozwiązaniu nurtującego nas problemu.

Microsoft przejmując XOXCO daje znać, że wierzy w potęgę sztucznej inteligencji i nie zamierza szczędzić środków na jej rozwój. Firmy już od dłuższego czasu pracowały wspólnie nad AI - przejęcie stanowi zatem zwieńczenie wielu lat udanej współpracy.

To nie pierwsze przejęcie przedsiębiorstwa związanego z rozwojem sztucznej inteligencji przez Microsoft - w ciągu kilku ostatnich miesięcy firma kupiła też Semantic Machines, Bonsai czy Lobe.

Zdjęcie: xoxco.com

Blog Comments powered by Disqus.