DomFlags - skróty klawiszowe dla obiektów DOM

Przemysław Kocięcki
DomFlags - skróty klawiszowe dla obiektów DOM

Dzisiaj słów kilka o rozszerzeniu DomFlags dla Chrome. Narzędzie przeznaczone jest dla osób pracujących z kodem stron internetowych i znacznie ułatwia pracę z wbudowanymi w Chrome narzędziami dla programistów.

DomFlags pozwala na oznaczenie wybranych elementów strony specjalnym słowem kluczowym domflag. Oflagowania można dokonać na trzy sposoby - bezpośrednio w kodzie tworzonej witryny, za pośrednictwem narzędzi dla programistów w Chrome, a także z wykorzystaniem JavaScript. Po oflagowaniu użytkownik może przełączać się między oznaczonymi elementami - nie trzeba już każdorazowo szukać wybranego elementu. Rozszerzenie przyspieszy zatem pracę z narzędziami dla programistów. Po otwarciu narzędzi dla programistów, DomFlags automatycznie przewinie kod do pierwszego oflagowanego elementu, pozwalając na jego modyfikację bez konieczności szukania go po każdym odświeżeniu strony. Ponadto, można skorzystać ze skrótów klawiszowych, by szybko i wygodnie przełączyć się między wybranymi elementami. Rozszerzenie ułatwia pracę szczególnie w sytuacjach, gdy interesujący element jest głęboko zagnieżdżony w kodzie - znika konieczność każdorazowego rozwijania dziesiątek pojemników. Linie kodu z elementami zawierającymi dodaną flagę zostaną w narzędziach dla programistów oznaczone czerwoną kropką, dzięki czemu nie ma konieczności wertowania wzrokiem kodu w poszukiwaniu słowa kluczowego domflag.

Z DomFlags modyfikacja stylu wybranych elementów DOM strony zostaje znacznie ułatwiona i przyspieszona, a twórca może lepiej spożytkować swój czas.

link do strony projektu

Zdjęcie: domflags.com

Blog Comments powered by Disqus.