Reddit wprowadza apelacje od kwarantanny

Przemysław Kocięcki
Reddit wprowadza apelacje od kwarantanny

Reddit powstał w 2005 roku. To serwis pozwalający na skupianie społeczności w grupach tematycznych, tzw. subredditach i dzielenie się z innymi użytkownikami linkami do ciekawych treści. Funkcjonująca w serwisie kwarantanna ograniczająca widoczność kontrowersyjnych subredditów doczekała się aktualizacji zasad - od teraz właściciele takich grup będą mogli złożyć apelację z prośbą o usunięcie subreddita z kwarantanny.

Reddit to popularny serwis internetowy znany z zapewniania użytkownikom szeroko pojętej swobody wypowiedzi - usuwane są jedynie treści wprost naruszające prawo, a więc przykładowo wątki związane z handlem bronią, sutenerstwem czy dziecięcą pornografią. Pozostałe grupy tematyczne mogą działać w obrębie strony, dopóki ich społeczność nie sprawia żadnych problemów. Nie ma więc przeciwwskazań by prowadzić na Reddicie grupę rasistowską, mizoginiczną czy przeznaczoną do dzielenia się treściami typu krwawego gore. Jest jednak mały haczyk - grupy poświęcone takim zagadnieniom są poddawane przez administrację serwisu kwarantannie, co oznacza, że są ukrywane przed wzrokiem przeciętnego użytkownika. Ponadto grupy poddane kwarantannie nie generują dochodu z umieszczanych w nich reklam.

Do tej pory kwarantanna była permanentna - grupy poddane kwarantannie nie miały możliwości jej opuszczenia. Reddit postanowił zaktualizować swoją politykę i dać właścicielom kontrowersyjnych grup dyskusyjnych opcję złożenia apelacji w celu opuszczenia subredditowego czyśćca. Jeśli właściciel pokaże moderatorom, że w ciągu ostatniego miesiąca doszło do znaczących, pozytywnych zmian w jego grupie (większa ilość moderatorów w grupie, bardziej rygorystyczny regulamin grupy, ściślejsze mechanizmy automatycznej kontroli wątków, etc.), wówczas grupa ma szansę opuścić kwarantannę.

Blog Comments powered by Disqus.