Szukasz odpowiedniej animacji CSS - animista.net

Krzysztof Gał
Szukasz odpowiedniej animacji CSS - animista.net

Brak Ci pomysłu na eleganckie lub efektowne animacje na Twojej stronie www?

Wraz z nadejściem CSS w wersji trzeciej, web deweloperzy dostali w swoje ręce potężne i stosunkowo proste narzędzie jakim są animacje CSS. Od tego momentu aby zrobić efektowne animacje, czy to mające wywołać efekt WOW czy też po prostu pomóc w nawigacji na stronie, deweloperzy nie muszą już używać do tego celu dosyć skomplikowanego języka jakim jest JavaScript dla przeciętnego kodera, lub też kogoś kto na co dzień programuje w jakimś innym języku.

Tytułowa strona animista.net to zarazem katalog pomysłów na różne animacje, jak również generator gotowego kodu CSS. Znajdziemy w nim podział na animacje podstawowe, animacje wejścia i wyjścia elementów, animacje tekstu i tła oraz animacje przyciągające uwagę do elementu na stronie.

Wśród wariantów animacji mamy wszelkiego rodzaju skalowania, obroty, przewroty, kołysanie, wślizgi, efekty animacji cienia i różne miksy wymienionych efektów. Warianty przyciągejące uwagę to wibracje, mruganie, wstrząsanie, efekt "żelka", pulsowanie, efekt odbijania się. Wśród efektów tła znajdziemy różnego rodzaju zbliżenia oraz gradientowe zmiany kolorów.

Dla każdej animacji możemy wygenerować gotowy kod CSS a zanim to zrobimy możemy również ustawić kilka opcji animacji jak czas trwania, timing function (np. easeIn), opóźnienie animacji, kierunek czy też ilość powtórzeń animacji.

Blog Comments powered by Disqus.