Twitter rozsyła dziwne powiadomienia

Przemysław Kocięcki
Twitter rozsyła dziwne powiadomienia

Twitter w godzinach wieczornych naszego czasu zalał część swoich użytkowników dziwnie wyglądającymi powiadomieniami. Każde kolejne powiadomienie było łudząco podobne do poprzedniego i składało się z ciągu losowych cyfr i liter zakończonych dwukropkiem, po którym dodatkowo pojawiała się liczba. Trudno nie dostrzec w treści powiadomień ukrytego sensu, jednak jak na razie nikomu nie udało się odszyfrować komunikatów.

Użytkownicy Twittera umieścili w serwisie szereg zdjęć potwierdzających otrzymanie nietypowych notyfikacji push - powiadomień wyświetlanych na urządzeniach mobilnych. Celem powiadomień push jest wysyłanie użytkownikom istotnych informacji w czasie rzeczywistym nawet wtedy, gdy nie korzystają w danej chwili z aplikacji.

Powstało mnóstwo spekulacji odnośnie tego, czym mogą być rozesłane wiadomości. Nie zabrakło humorystycznych rozwiązań zagadki, sugerujących, że mogą to być kody nuklearne.

Zdjęcie z Twittera - sugestia, że Twitter szuka kodów nuklearnych

Nietypowe powiadomienia dostał też sam Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera, który poprzez swoje konto poinformował użytkowników, że wie o problemie i że wkrótce wszystko powinno wrócić do normy. Niedługo później sytuacja została opanowana.

Na tę chwilę nikt - włącznie z CEO Twittera - nie wie co się stało i dlaczego użytkownicy zostali zasypani powiadomieniami.

Twitter to serwis społecznościowy, choć niekonkurujący bezpośrednio z Facebookiem. Ideą Twittera jest tworzenie krótkich, zwięzłych wiadomości - użytkownicy tworząc wpisy na swoich profilach są ograniczeni limitem 280 znaków.

Zdjęcia: Twitter

Blog Comments powered by Disqus.